Rowerem STORM bezpiecznie i wygodnie po drogach

13 września, 2022

Polskie miasta stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów. Jak wynika z raportu “Miasta dla rowerzystów 2022”, przeprowadzonego przez Centrum Rowerowe*, w ostatnim czasie można zaobserwować znaczący przyrost ścieżek rowerowych w Polsce. W Rzeszowie stanowią one 47% ogółu dróg publicznych, a w Poznaniu, Toruniu czy Białymstoku aż 36%. Wynika to między innymi ze zmiany stylu życia Polaków czy zaangażowania mieszkańców miast w projekty obywatelskie, które są przyjazne dla jednośladów. Ponadto, coraz więcej osób przesiada się na rowery ze względu na czynniki ekonomiczne tj. wzrost cen paliw, a także w trosce o środowisko. Aby móc komfortowo i bezpiecznie korzystać z dróg rowerowych warto postawić na sprawdzone modele jednośladów, które w swoim asortymencie ma marka STORM.  

Rowery z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego** w 2021 roku ponad 60% Polaków korzystało regularnie z jednośladów. Ponadto blisko 80% polskich rodzin posiada przynajmniej jeden rower. To znak, że dla wielu osób jednoślady to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także pierwszy wybór, jeśli chodzi o środek komunikacji miejskiej.

Rowerem po mieście

Odpowiednia infrastruktura sprawia, że mieszkańcy miast coraz chętniej przesiadają się na rowery. Efekty zmian widać między innymi w Poznaniu. Z danych poznańskiego licznika rowerów na pl. Wolności w pierwszym kwartale tego roku wynika, że ruch na jednośladach na jednej z ulic miasta był większy o 32% niż w tym samym okresie w 2021 roku. To pokazuje, że Polacy coraz częściej traktują jednoślady jako środek transportu, którym mogą dojechać do pracy czy szkoły. Wygoda użytkowania w takich przypadkach jest niezwykle ważna. Z rozwiązaniem przychodzi marka STORM, która w swojej ofercie posiada rowery dedykowane podróżom po mieście – Nasze rowery z serii City Line idealnie sprawdzą się do jazdy po miejskich ścieżkach rowerowych. Stworzyliśmy je z myślą o osobach, które cenią sobie wyjątkowy styl i komfort jazdy, mówi założyciel i właściciel marki STORM Adam Ziętek i dodaje: W naszym asortymencie dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych, tak aby każdy mógł znaleźć niepowtarzalny egzemplarz dla siebie. Co więcej, nasze rowery miejskie gwarantują utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas jazdy, a także komfort podróży.

Wypoczynek blisko natury

Dla wielu Polaków jazda rowerem to przede wszystkim sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu poza miastem. Potrzebny do tego jest jednak odpowiedni sprzęt. Na bardziej wymagających trasach dobrze spisują się rowery turystyczne. Na jednośladach tego typu dłuższe podróże na różnorodnych drogach są niezwykle komfortowe. Rowery trekkingowe sprawdzają się więc podczas wycieczki do lasu czy rekreacyjnego wyjazdu poza miasto.

Siła rowerów trekkingowych tkwi w ich budowie. Odpowiednia konstrukcja ramy pozwala na przybranie odpowiedniej pozycji podczas jazdy. Wygodne siodełko, błotniki oraz bagażnik sprawdzają się także na bardziej wymagających trasach.– tłumaczy założyciel i właściciel marki STORM.

Wygoda to podstawowa cecha, którą trzeba się kierować podczas wyboru roweru. Dla każdego komfort jazdy może jednak oznaczać coś innego. Warto jest więc zdać sobie sprawę ze swoich potrzeb. Rowery miejskie będą odpowiedzią dla tych, którzy chcą na co dzień dojeżdżać do pracy czy szkoły. Jednoślady trekkingowe z kolei sprawdzą się u osób, dla których najważniejszy jest aktywny wypoczynek blisko natury. Niezależnie od tego, jaką drogę wybierzemy – miejską czy bliską natury, odpowiedni rower sprawi, że jazda na nim będzie niezwykle komfortowa.

Źródło: https://nowosciproduktowe.pl/rowerem-storm-bezpiecznie-i-wygodnie-po-drogach/hobby-i-pasje/rower/

Robert i Anna Lewandowscy Ambasadorami marki rowerowej STORM!

Robert i Anna Lewandowscy zostali Ambasadorami marki STORM, jednej z najszybciej rozwijających się polskich marek rowerowych. Współpraca ze światowej klasy piłkarzem i jego żoną, sportsmenką, mistrzynią karate i trenerką ma na celu wypromowanie marki STORM, a także wspieranie aktywnego, zdrowego oraz rodzinnego sposobu spędzania czasu.