Mieszkańcy powiatu wystartują w nadmorskim święcie kolarstwa górskiego

2 maja, 2023

Trwa rejestracja do nadmorskiego święta kolarstwa górskiego. CST Gdynia Maraton pojedzie 11 czerwca. Na liście startowej znajdują się między innymi mieszkańcy Rumi. 

Historia CST MTB Gdynia Maratonu sięga 2005 roku. Oznacza to że gdyński maraton XCM odbędzie się nad morzem już po raz 18. Tegoroczne wydarzenie będzie ostatnim sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w Maratonie.

MTB Maraton w Gdyni nie tylko przyciąga zawodników i wprawionych kolarzy górskich. Jest dedykowany również dla całych rodzin. W zawodach wystartują m.in. mieszkańcy powiatu wejherowskiego. Na dzień 2 maja na liście startowej z ziemi wejherowskiej znajdziemy sportowców z Rumi – Justynę Kaszubowską-Teofilak, Macieja Piramowicza oraz Jacka Teofilaka. Szczególnie Kaszubowska-Teofilak to doświadczona cyklistka. Do jej osiągnięć należy m.in. 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Speed podczas cykl MH Automatyka Pomerania MTB Maraton 2022.

Przebieg tras

Trasy tegorocznych CST MTB Gdynia Maratonu zawodów przygotowane zostały tradycyjnie na trzech dystansach. Względem poprzedniego roku zaszły w nich zmiany, które sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza. Wytyczono je z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i osobach które kochają jazdę górską, ale nie dysponują ilością czasu pozwalającą na regularne treningi. Pierwsi gustować będą w dystansach Giga – dwa okrążenia o łącznym dystansie 65 km, którą pojadą także zawodnicy UCI C2 i oraz Mega – 33 km na jednej pętli. Dla tych drugich przewidziano dystans Gdynia Fun powered by Storm Rowery (25 km, 1 pętla). Niezależnie od wyboru pewne jest jedno – bez wątpienia każda z nich zapewni wiele emocji.

Swój akces do tegorocznych zawodów można zgłosić szybko i wygodnie dzięki platformie www.slotmarket.pl. Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w randzie UCI C2.

Źródło: https://gwe24.pl/pl/13_sport/34658_mieszkancy-powiatu-wystartuja-w-nadmorskim-swiecie-kolarstwa-gorskiego.html

Robert i Anna Lewandowscy Ambasadorami marki rowerowej STORM!

Robert i Anna Lewandowscy zostali Ambasadorami marki STORM, jednej z najszybciej rozwijających się polskich marek rowerowych. Współpraca ze światowej klasy piłkarzem i jego żoną, sportsmenką, mistrzynią karate i trenerką ma na celu wypromowanie marki STORM, a także wspieranie aktywnego, zdrowego oraz rodzinnego sposobu spędzania czasu.